Teczki ologowane to po prostu teczki reklamowe, które są opłacalnym elementem marketingowym wielu firm. Stanowią one praktyczne opakowania przeróżnych materiałów firmowych, w tym reklamowych. W teczki z logiem nie od dzisiaj zaopatruje się całkiem liczna grupa firm. Samo logo firmy na takim wyrobie często łączy się z oryginalnym, dodatkowym nadrukiem reklamującym daną markę.

Produkuje się wielorakie rodzaje teczek ologowanych w zależności od oczekiwanych, różnych funkcji, które mają one spełniać. Takie walory doceniają każde, mniej i bardziej nowoczesne firmy. Można nawet powiedzieć, że są one doskonałymi ich wizytówkami.

Teczki ologowane reklamowe to podstawa nowoczesnej firmy

Teczki ologowane, reklamowe z marką firm stanowią doskonałą prezentację prowadzonych przez nie różnych działalności. Szczególnie przydają się podczas spotkań biznesowych, na których podejmuje się określone decyzje i dochodzi do podpisania umowy z kontrahentami. Wówczas można włożyć dokumenty właśnie do takiej teczki. Kontrahent lub klient doceni ten gest i dobrze zapamięta firmę, jako tą, z którą warto prowadzić interesy.

Ponadto taka forma reklamy jest stosunkowo tania, a jednocześnie profesjonalna. Poniesione jednorazowo koszty na jej projekt i druk przy zastosowaniu nowoczesnych technologii szybko się zwrócą, a ich atrakcyjność może być miłym zaskoczeniem dla klienta. Zaprojektowane na zamówienie teczki z logiem są dużym bodźcem dla jednoznaczności biznesowej nowoczesnej firmy. Powodują, iż cały prowadzony biznes wygląda na bardziej zorganizowany i profesjonalny.

teczki ologowane

Teczki ologowane - przeznaczenie i rodzaje

Producenci takich teczek oferują bogaty ich asortyment. Należą do nich teczki konferencyjne, z notatnikiem, teczki z miejscem na tablet oraz na ładowarkę. Zaopatruje się je w kilka przegród oraz skrytki, dzięki czemu nadają się do przechowywania dokumentów, różnych artykułów biurowych m.in. notatników, długopisów itp. Poza tym mogą one być wytwarzane w różnych rozmiarach i z różnych materiałów.

Jeżeli teczka ologowana jest wykonana estetycznie sprawia to, że każdy posiadacz takiego gadżetu reklamowego wygląda bardzo prestiżowo oraz elegancko. Ponadto teczki są elementami budowania wizerunku marki, szczególnie gdy stanowią oprawę dokumentów z fakturami dla klientów. Są one klasycznymi gadżetami reklamującymi firmę.

Najczęściej spotykane teczki, to konferencyjne zamykane w różny sposób np. za pomocą rączki, na taśmy samoczepne, zameczki plastikowe lub mocne, metalowe zatrzaski. Wykonuje się również teczki skrzydłowe z nadrukowanym logo ze sztywnej tektury litej, dwustronnie gładzonej. Ponadto znacznym zainteresowaniem cieszą się także teczki ofertowe, teczki z klipem czy sztancowane według indywidualnych kształtów wybranych przez klienta.

Niektóre z teczek  dodatkowo uszlachetnia się za pomocą  lakierów wybiórczych UV, folii strukturalnych, matowych, aksamitnych oraz różnych struktur kalandrowych. Poza tym teczki wytwarza się także z tworzyw sztucznych typu PCV, eko-skóry, nylonu itp. Produkuje się je na bazie oryginalnych wzorów, opracowanych na życzenie klientów. Najczęściej stosowaną techniką nadruku jest nowoczesna metoda offsetowa. Można też skorzystać, przy wyborze metody nadruku, z doświadczeń firmy Grupa Karta. Oferuje ona kilka z nich w zależności od potrzeb klienta.

Podsumowując można stwierdzić, że teczki ologowane są na pewno podstawą nowoczesnej firmy o ile są wyrazem kreatywnego myślenia kierownictwa tej firmy.