Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres otrzymywania, ale i wręczania prezentów. Tylko wtedy dawanie przynosi tyle samo radości, co prezenty od kogoś dla nas. To również czas podsumowań, zarówno prywatnych, jak i zawodowych, idealny aby sprawić komuś przyjemność w postaci miłego (ale przemyślanego!) upominku. W okresie przedświątecznym obdarowujemy nie tylko swoich przyjaciół i bliskich, ale również swoich kontrahentów i klientów. Koniec roku sprzyja okazywaniu sympatii. To także doskonała chwila, żeby podziękować za owocną współpracę i wyrazić nadzieję, że kolejne 12 miesięcy będzie równie dobre, jak poprzednie. Jaki gadżet firmowy wybrać na prezent pod choinkę dla pracowników?

Wiadomo jednak, że oprócz słów, ogromne znaczenie mają także gesty. Takim właśnie miłym akcentem okażą się z pewnością gadżety marketingowe podarowane jako prezent gwiazdkowy. Warto jednak mieć świadomość, że prezenty świąteczne różnią się od tych wręczanych przy innych okazjach. Boże Narodzenie to uroczystość rodzinna, która ma swoją magię i wyjątkową atmosferę. Dobrze więc, aby gadżety marketingowe, które podarujemy swoim kontrahentom, wpisywały się w wartości pielęgnowane w tym wyjątkowym okresie.

Jaki powinien być idealny prezent pod choinkę dla współpracowników i kontrahentów?

Nie tylko dzieci czekają na Gwiazdkę cały rok! Robią to również dorośli. Dlaczego? Ponieważ jest to czas magii i wyjątkowych chwil, podczas których wszystko, co nas otacza, nabiera niezwykłego charakteru.

Prezenty pod choinkę również stają się wyjątkowe. Najlepiej, aby nawiązywały do czasu spędzanego z rodziną. Kojarzyły się z przytulnością oraz ciepłem domu. Gadżety firmowe wręczane w czasie Bożego Narodzenia powinny nawiązywać do wartości, które w tym okresie są nam szczególnie bliskie. Takie, które pomogą nam stworzyć wyjątkową świąteczną atmosferę w gronie najbliższych.

W tym okresie warto zadbać o to, aby firmowe gadżety były nienachalne. A nasze logo nie było pierwszym, co zobaczy obdarowany po odpakowaniu prezentu. W świątecznym podarunku najważniejsze są skojarzenia oraz pozytywne emocje i uczucia, które wywoła. Dużo istotniejszy niż wizerunek marki, będzie w takiej chwili sam fakt obdarowania.

W czas świąteczny zadbaj o przytulną atmosferę - prezent pod choinkę

Święta to czas pielęgnowania relacji. Okres, w którym odkładamy na bok wszelkie niesnaski i nieporozumienia. Spoglądamy wówczas wstecz. Analizujemy poprzednie miesiące, życząc sobie, aby poprawić to, co się wcześnie nie udało, aby następne były tylko lepsze.

Spotykamy się przy świątecznym stole, nie tylko z najbliższymi, ale również w gronie współpracowników i kontrahentów. To świetny moment, by wręczyć upominki, które będą wyrażały podziękowanie i życzenia pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych. Takie gadżety firmowe będą najlepszą formą promocji, ponieważ dzięki nim, obdarowani będą mieć nas w pamięci podczas wyjątkowych świątecznych uroczystości.

prezent pod choinkę

Czym warto obdarować swoich współpracowników i kontrahentów na Święta?

Pomysłów jest naprawdę wiele, warto jednak postawić na takie, które kojarzą się ze spokojem, wypoczynkiem oraz ciepłem domowego ogniska.

1/ Kalendarz adwentowy - wspólne odliczanie grudniowych dni do Świąt może być świetnym pomysłem na reklamę naszej firmy. W środku możemy umieścić pyszne czekoladki, aromatyczną herbatę albo inne drobne przekąski.

2/ Kosz pełen smakołyków - to doskonały pomysł, który można dowolnie personalizować i rozbudowywać. Znając preferencje naszych kontrahentów, możemy dobrać skład kosza w taki sposób, aby znalazło się w nim to, co najbardziej przypadnie do gustu obdarowanemu.

3/ Pierniki - pięknie ozdobione będą świetną dekoracją choinki lub wigilijnego stołu.

4/ Bombki - bez nich trudno wyobrazić sobie świąteczną choinkę. Bez względu na to, z jakiego materiału wykonane, ozdobią drzewka naszych współpracowników i kontrahentów.

5/ Elegancka porcelana ze świątecznymi motywami - gorące kakao lub pyszna herbata w firmowym kubeczku, lub stylowej filiżance z naszym logo będą smakowały jeszcze lepiej.

6/ Galanteria skórzana - to ponadczasowy rodzaj gadżetów, które idealnie wpiszą się w świąteczną stylistykę, ponieważ stanowią bardzo elegancki i stylowy podarunek, który będzie przypominał obdarowanym o naszej firmie przez cały rok.

Podaruj swoim współpracownikom i klientom coś wyjątkowego!

Osobną kategorię prezentów gwiazdkowych stanowią tak zwane prezenty w formie przeżyć. Te niematerialne podarunki z pewnością dostarczą obdarowanym niezapomnianych wrażeń. Dobrze jednak, aby były przemyślane i pasowały do danej osoby.

Możemy się przy tym wykazać i zapunktować w oczach swoich klientów. Jeśli na przykład wiemy, że dana osoba uwielbia gotować, możemy jej podarować voucher na warsztaty kulinarne albo zaproszenie do modnej restauracji. Taki prezent będzie doskonałą lokatą kapitału na poczet przyszłych relacji.

Jednak możliwości wyboru niematerialnych prezentów jest znacznie więcej. W zależności od hobby i zainteresowań obdarowywanego, możemy zdecydować się, między innymi, na bon podarunkowy do SPA. Jak również bilety do kina lub teatru, a nawet na przejażdżkę najnowszym modelem samochodu wyścigowego. Dobrze w tej kwestii zasięgnąć wcześniej języka, aby taki prezent trafił w gust danej osoby, a tym samym, aby sprawił jej jak najwięcej radości. Właściwie dobrane prezenty w formie przeżyć będą z pewnością wyjątkową formą podarunku, a jednocześnie doskonałą reklamą na Święta.

Prezenty pod choinkę dla kontrahentów najlepszą promocją Twojej firmy!

W okresie przedświątecznym warto zadbać o promocję swojej marki w szczególny sposób. Wyjątkowe prezenty pod choinkę dla naszych kontrahentów przyniosą im nie tylko mnóstwo radości, ale również pozwolą umocnić istniejącą relację pomiędzy firmami. Smakołyki w eleganckim koszu albo pyszne pierniczki sprawią, że klienci będą o nas zawsze pamiętać, a nasza marka będzie budzić w nich tylko pozytywne skojarzenia.