Prowadząc własną firmę lub zarządzając jej marketingowym działem, prędzej czy później zmierzymy się z kwestią dodatkowego wynagradzania pracowników. Możemy robić to oczywiście, wręczając im nagrody pieniężne, choć do wyboru pozostaje jeszcze jedna możliwość. Jaka? Prezenty firmowe dla pracowników stanowią alternatywę dla środków pieniężnych, a bywa, że są o wiele bardziej doceniane.

Tym bardziej, jeśli umieścimy na nich logo przedsiębiorstwa. Taki spersonalizowany, dość osobisty prezent, a co najważniejsze - unikatowy podarunek skutecznie podnosi motywację pracownika. Zaczyna on bardziej utożsamiać się z firmą, a co za tym idzie-lepiej wykonywać swoje obowiązki.

Akcesoria z logiem – które z nich wybrać?

Gdy decydujemy się, by pracownikom podarować prezent firmowy z logo przedsiębiorstwa do wyboru mamy tak naprawdę całkiem sporo możliwości. Wszystko zależy od naszego budżetu, potrzeb i gustu.

Kiedy szukamy drobiazgów, które posłużyć mogą podwładnym głównie w pracy – dobrym pomysłem mogą okazać się artykuły papiernicze. W biurze zawsze brakuje bowiem karteczek samoprzylepnych, teczek różnego rodzaju czy notatników. Elegancki zeszyt, w którym można zapisywać wszystkie istotne informacje, z pewnością sprawi, że praca wykonywana będzie z większą przyjemnością. Gdy widnieje na nim logo firmy, wzmianka o niej lub jakakolwiek inna informacja nawiązująca do jej profilu – pracownik czuje, że może się utożsamiać z marką. Tym bardziej, jeśli notatnik zabiera ze sobą do domu.

Innym pomysłem na prezent dla pracownika jest kubek. W trakcie pracy każdy z nas pije przecież kawę lub herbatę. I to z pewnością nie jedną. Jeśli możemy podarować swojej załodze prezenty firmowe w postaci personalizowanych kubków – na pewno trafimy w ich gusta i potrzeby.

Oczywiście, jeśli tylko zamierzamy na upominki przeznaczyć nieco większą kwotę, wybrać możemy też dodatek galanteryjny lub określony gadżet. Ważne jednak, by pamiętać o odpowiednim oznaczeniu. Ten mały element całości ma przecież ogromne znaczenie. Sprawia, że prezent nie stanowi przedmiotu jednego z wielu, ale staje się przemyślanym upominkiem.

prezenty firmowe

Prezenty firmowe, a korzyści dla przedsiębiorstwa

Każda firma szuka sposobów na podniesienie swojej wydajności. Wielu pracodawców myśli, że uzyska pożądane efekty poprzez nadmierną kontrolę pracowników i wygórowane wymagania. Oczywiście bycie szefem wymaga twardego stanowiska, jednak nie zawsze daje ono oczekiwane rezultaty. Paradoksalnie, im więcej chwalimy (oczywiście za dobrze wykonane obowiązki) swoich pracowników, tym bardziej przykładają się oni do pracy. Podobnie jest z ich nagradzaniem.

Eleganckie i pomysłowe prezenty podnoszą motywację pracowników podobnie, jak czynią to nagrody pieniężne. Ludzie, którzy otrzymują w prezencie ciekawy gadżet, czują się bowiem docenieni. Ich lepsze samopoczucie i pozytywny stosunek wobec firmy przekłada się z kolei na zyski przedsiębiorstwa. Wykonywane obowiązki są wówczas po prostu efektywniejsze.

Prezenty firmowe mogą być zatem bodźcem do tego, by podwładni skrupulatniej, a może nawet szybciej wykonywali swoje obowiązki. Przy których okazji dni najlepiej je wręczać? Przekonajmy się.

Prezenty dla pracowników - okazje, które powinniśmy wziąć pod uwagę

Okazji do tego, by swoim pracownikom wręczyć prezenty jest sporo. Absolutną koniecznością są oczywiście upominki z okazji świąt. Nikt nie wyobraża sobie chyba Bożego Narodzenia bez żadnych nagród czy paczek. Jeśli zorganizujemy do tego firmową wigilię, tym lepiej. W ten sposób zintegrujemy bowiem zespół i wprowadzimy do niego powiew pozytywnej energii.

Istotne dla przedsiębiorstwa dni, również powinny zostać odpowiednio uczczone. Takim dniem może być oczywiście rocznica otwarcia działalności lub moment największego rozwoju firmy. Niezależnie od tego, jakiej dacie chcemy nadać szczególne znaczenie – obdarowanie w jej trakcie pracowników, jest jak najbardziej wskazane. Dajemy wówczas sygnał, że wszyscy są częścią składową sukcesu marki!