Kubki reagujące na ciepło, czy termiczne najczęściej z logo firmy już dłuższy czas należą do skutecznych artykułów reklamowych firmy. Takie produkty są oryginalne i sprawdzają się jako reklama, a to dlatego, że klienci mogą je używać w różnych miejscach i w ten sposób ją reklamować.

Stosunkowo niedawno pojawiły się nowe gadżety reklamowe, do których należą kubki reagujące na ciepło z logo firmy. Należą one do bardzo trafnych i fantastycznych gadżetów reklamowych. Klienci niewiedzący nic na temat takich wyrobów dziwią się prostotą reklamy. Zaskoczeni są po wlaniu gorącej herbaty lub kawy. Pokazuje się wtedy logo firmy, a oni się uśmiechają, chwalą się rodzinie, przyjaciołom i myślą, że jeszcze zrobią zakupy w tej firmie.

Kubki reagujące na ciepło - technologia

Zdobienie produktów m.in. reklamowych odbywa się przy wykorzystywaniu różnych technologii. Najbardziej znane to: Kalkomania Ceramiczna, Xpression-Kalkomania Organiczna oraz Druk Bezpośredni. Wykorzystują one wspólną, najczęściej stosowaną metodę wykonywania nadruku tj. sitodruk. Każda z tych technologii ma swoje zalety, ale i pewne ograniczenia.

Kubki reagujące na ciepło nazywane kubkami magicznymi powstają w technologii Druk Bezpośredni-Technologia zdobienia MAGIC MUG.

MAGIC MUG-kubek zmieniający kolor pod wpływem ciepła

Materiałem tych wyrobów jest ceramika. Do zalet ich technologii należą:

  • jakość druku jest fotograficzna,
  • daje magiczny efekt reklamowy,
  • koszty prototypu są stosunkowo niskie,
  • charakteryzuje ją niskie nakłady.

Nie mniej jednak technologia ta ma ograniczenia. Należą do nich: nadruk nie jest odporny na zmywanie w zmywarkach i  dopuszcza się tylko zmywanie ręczne. Ponadto nadruk jest jedynie na zewnątrz kubka.

kubki reagujące na ciepło

Fazy procesu technologicznego są następujące: przygotowanie projektu do druku, wydruk z drukarki bezpośrednio na papier, oklejenie Kubka Magic, proces wygrzewania, możliwa jest opcja nadruku maszynowego „logo +" oraz ostatni etap to proces utwardzania chemicznego. Należy zwrócić uwagę na fakt, że powłoka „Magic” nie daje gwarancji całkowitego „ukrycia” nadruku. Stopień efektu transparentności jest zależny od koloru powłoki na kubku oraz specyfiki nadruku.

Jak wspomniano powyżej technologię, w której faktycznie otrzymujemy kubek reagujący na ciepło z logo firmy,  nazywamy się Magic Mug Logo+.

MAGIC MUG logo+ oraz MAGIC MATT-kubki zmieniające kolor pod wpływem ciepła z logo firmy

Technologie Magic Mug i Magic Mug Logo+ różnicą się. W drugiej z nich  używa się takie kolory jak:   biały, czarny, czerwony, pomarańczowy, jasnozielony, ciemnozielony, niebieski, granatowy, fioletowy, purpurowy, magenta, bladozłoty oraz srebrnopodobny.

Ponadto wymyślono nową technologię dającą kubki Magic Matt, w której zastosowano na zewnątrz wyrobu matową powierzchnię. Dzięki temu uzyskano jeszcze lepszy efekt MAGIC tj. ukrycia nadruku reagującego na ciepło z logo firmy. Zatem różnica polega na tym, że jedne kubki są błyszczące, a drugie matowe.

A zatem powyższego wynika, że przedstawione akcesoria reklamowe są bardzo dowcipne i stały się aktualnie hitem wśród innych gadżetów.