Jako że większość firm coraz większą uwagę przywiązuje do samopoczucia podwładnych i ogólnej atmosfery w biurze, dawanie pracownikom drobnych podarunków staje się coraz powszechniejszą praktyką. Prezenty są idealnym sposobem na okazanie wdzięczności za efektywność wykonywanych obowiązków. Poza tym wypada wręczyć je również z okazji świąt czy ważnych dla przedsiębiorstwa dni. Wśród wielu pomysłów na prezenty firmowe, prym nieprzerwanie wiodą kubki dla pracowników. Dlaczego? Między innymi dlatego, że jako klasyczny i uniwersalny prezent, stanowią drobiazg, który praktycznie każdemu przypadnie do gustu. Grawerowane kubki dla pracowników są też podarunkiem, który zawsze będzie kojarzył się z firmą. Budowanie motywacji w ten sposób potwierdzone jest przez specjalistów z zakresu marketingu.

Grawerowane kubki dla pracowników – motywacja za pomocą drobnego upominku

Z pewnością każdy, kto posiada firmę lub zarządza jej marketingowymi sprawami, chce by pracownicy byli jak najbardziej zmotywowani. Odpowiednia zachęta do pracy przekłada się w końcu na efektywność wykonywanych obowiązków, a dalej oczywiście na wyniki sprzedaży. I choć niektórzy praktykują w te kwestii pochwały, nagrody finansowe lub innego rodzaju działania, wielu marketingowców zgodnie twierdzi, że najlepiej do pracy motywują rzeczowe prezenty.

Jako alternatywa dla środków pieniężnych czy pochwał werbalnych – upominki sprawdzają się wprost idealnie. Gdy wybieramy kubki grawerowane mamy też pewność, że takowe prezenty będą praktyczne i funkcjonalne.
W przeciwieństwie do innych pomysłów, na przykład etui na laptopa. Dlaczego? Ponieważ każdy bez wyjątku w trakcie długiego dnia pracy prędzej czy później będzie chciał zaparzyć sobie kawę lub herbatę. Gdy kubek idealnie trafi w gusta, nie dziwmy się, jeśli nawet zostanie zabrany do domu.

Ten drobny, aczkolwiek praktyczny prezent wręczyć możemy z okazji świąt lub w podziękowaniu za szczególne zaangażowanie. Jeśli co miesiąc wybieramy pracownika miesiąca, jemu również podarować możemy tego rodzaju upominek. Wygrawerować na nim można wówczas napis dotyczący szczególnych zasług pracownika. Jest to niezwykle miły i motywujący gest ze strony pracodawcy.

Niezależnie zresztą, z jakiej okazji kubki dla pracowników zostaną wręczone – zawsze stanowić będą dawkę motywacji. Ludzie wykonujący swoje obowiązki z zaangażowaniem poczują przecież, że są doceniani. A to wpłynie realnie na ich dalsze starania. Jest to jedna z kluczowych zalet takiego podejścia do pracownika. Jakie są pozostałe?

grawerowane kubki dla pracowników

Grawerowanie kubków i zalety takiego rozwiązania

Gdy wybieramy ofertę firmy, która stawia na jakość, możemy być pewni, iż zamówione kubki będą wykonane z dobrych, trwałych materiałów. Dzięki czemu zyskamy świadomość, że codzienne ich użytkowanie będzie wygodne i komfortowe. Dając komuś w prezencie produkt byle jaki, trzeba zdawać sobie sprawę z faktu, że z pewnością nie zostanie on doceniony. Praktyczny, a do tego dobry jakościowo produkt, to podstawa.
Co więcej, ze względu na dość sporą powierzchnię na kubkach, nie mamy zbędnych ograniczeń co do samego grawera. Zdecydować możemy się zarówno na logo firmy, jak i ciekawy napis czy życzenia dla pracownika.

Grawerowanie kubków dla pracowników ma jeszcze jedną, kluczową zaletę. Przywołuje na myśl firmę, jej główne przesłanie lub kojarzy się z dobrymi wspomnieniami. To buduje poczucie wspólnoty i przyjemne skojarzenia z firmą. Tym bardziej że decydując się na kupno kubków, możemy przebierać w ich wzorach i modelach. Jeśli chcemy podarować upominki w nieco żartobliwym tonie, nic nie stoi na przeszkodzie, by urozmaicić je śmiesznym wizerunkiem. Kiedy natomiast wolimy prezenty eleganckie i proste, wystarczy skupić się na stonowanych kolorach i klasycznej formie.

No i fakt, który omawiany był na samym początku. Kubki dla pracowników, to idealny podarunek na wiele okazji. Klasyczny, a jednocześnie pomysłowy! Możemy wręczyć go z okazji Wielkanocy, Bożego Narodzenia lub ważnego dla firmy dnia. Już sam fakt pamięci o pracownikach powoduje, że budujemy w nich motywację do coraz lepszego wykonywania obowiązków służbowych. Gdy dodać do tego wszystkie powyższe zalety, może okazać się, że niepozorny kubek zdziała więcej, niż publiczna pochwała czy jednorazowa finansowa nagroda.