W branży marketingowej dużo mówi się na temat promocji marki na szerokiej arenie, poza firmą. Tymczasem swego rodzaju autoreklama w danym przedsiębiorstwie jest równie ważna i może przynieść nam wiele korzyści. Jest prawdą dobrze znaną, że zadowolony z warunków pracy pracownik jest bardziej efektywny i wkłada w wykonywane obowiązki więcej zaangażowania. To z kolei w prostej linii przekłada się na jakość, a także na postrzeganie danej firmy przez otoczenie. Dlatego tak ważne jest, aby również nasi współpracownicy czuli się u nas dobrze i mieli pozytywne skojarzenia z naszą marką. W jaki sposób uzyskać taki efekt? Gadżety reklamowe na spotkania firmowe - jakie? Sprawdźcie.!

Promocja, która niesie się sama

Żadna reklama nie jest w stanie uczynić tyle dobrego, co promocja, która wypływa bezpośrednio z firmy, od zaangażowanych pracowników.

Pozytywne opinie osób wykonujących obowiązki w naszym przedsiębiorstwie, pojawią się same, jeśli zapewnimy im dobre warunki pracy. Gdy poczują się docenieni, a ich działania ważne i potrzebne, sami będą świadectwem wartości wyznawanych przez markę.

I choć takie postępowanie szefostwa, jest dla pracowników bardzo motywujące, nie wystarczy, aby nasze działania promocyjne były kompleksowe i skuteczne na dłuższą metę.

Równie ważnym elementem kampanii promocyjnej wśród pracowników, są różnego rodzaju nagrody, premie i gadżety, które stanowią świetny pomysł prezentu i podziękowania za wykonywaną pracę. Ważne jest także to, że mogą one przyjmować formę zarówno materialną, jak i niematerialną (na przykład podarunki w formie przeżyć).

Spotkania firmowe jako sposób nagradzania pracowników

Większość korporacji, a ostatnio także mniejsze przedsiębiorstwa, zaczynają dostrzegać, że odpowiednie motywowanie pracowników, może przynieść firmie wymierne korzyści. Wiadomo bowiem, że zadowolona osoba wkłada więcej serca i pasji w wykonywane obowiązki.

Jedną z popularnych form nagradzania pracowników są spotkania firmowe, które mogą przyjmować najróżniejsze formy. Możemy raz na kwartał zaprosić swój zespół na kolację do modnej restauracji albo zorganizować imprezę z okazji świąt, karnawału albo na powitanie lata. Możliwości jest naprawdę wiele, bo każdy powód do zabawy jest dobry.

Tego typu spotkania działają niezwykle pozytywnie na zespół. Nie tylko motywują, ale również zacieśniają więzi, rozluźniają atmosferę i sprawiają, że codzienna praca przebiega w miłych okolicznościach, a wszelkie problemy rozwiązuje się znacznie łatwiej.

Warto także zadbać o formę takich spotkań. Ponieważ szczegóły mają znaczenie, można na przykład przy takiej okazji wręczyć pracownikom gadżety reklamowe z naszym logo. To świetny sposób promocji, ale i budowania pozytywnej świadomości marki. Zatrudnione przez nas osoby będą kojarzyć użytkowane przedmioty z miłymi chwilami spędzonymi na spotkaniu. A ponadto, używając ich na co dzień, automatycznie będą reklamować naszą firmę.

Jeśli impreza to tylko w plenerze!

W ostatnich latach coraz modniejsze stają się imprezy plenerowe. Pikniki firmowe, na które można zabrać również swoją rodzinę, to świetny sposób zacieśniania więzi. Również okazja do pokazania naszej firmy w dobrym świetle. Jest to także dobry moment, aby wręczyć pracownikom oraz ich bliskim promocyjne gadżety. Takie, które przydadzą im się w różnych codziennych sytuacjach, będąc jednocześnie doskonałym nośnikiem naszego logo.

Organizując spotkanie firmowe, należy jednak zadbać o detale. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się imprezy tematyczne, które znacznie bardziej zapadają w pamięć, budując przy tym świadomość marki. Można na przykład pokusić się o dopasowanie motywów do działalności firmy albo wybrać elementy wiodące, które sprawią, że nasze wydarzenie będzie się wyróżniać.

Gadżety reklamowe na spotkania firmowe - które będą najlepsze?

Udana impreza firmowa to taka, z której pracownik wychodzi w wyśmienitym humorze, obdarowany dodatkowo prezentami, które wprawią go w dobry nastrój. Jakiego rodzaju gadżety sprawdzą się na takie okazje? Bez obaw, nie trzeba wymyślać niczego skomplikowanego. Najważniejsze, aby gadżety pasowały do okoliczności, do przewodniego motywu spotkania albo do profilu firmy. Możliwości jest naprawdę sporo.

Podczas imprez plenerowych dobrym rozwiązaniem będą takie gadżety jak balony, akcesoria do selfie czy świecące bransoletki, które po zmroku dadzą ciekawy efekt wizualny. Każdy przedmiot możemy opatrzyć logo naszej firmy, dzięki czemu goście zabiorą nasz wizerunek do swoich domów. Ciekawym pomysłem są także fotobudki, w których pracownicy mogą sobie zrobić śmieszne zdjęcia, które są na bieżąco drukowane. Takie ekspresowe fotografie są nie tylko świetną pamiątką, ale i reklamą firmy. Warto zadbać, aby znalazła się na nich data oraz nazwa wydarzenia, uzupełnione o nasze logo.

Imprezy na świeżym powietrzu to także dobre jedzenie, wspólne grillowanie i biesiadowanie. W takich okolicznościach doskonale sprawdzą się wszelkiego typu gadżety piknikowe. Jak również zestawy naczyń i sztućców z logo albo firmowe otwieracze do butelek. Miłym akcentem będą z pewnością podarunki dla pracowników, na przykład miękki koc piknikowy, butelka na wodę albo deska do krojenia z firmowym logo. To nie tylko ciekawe prezenty, ale również przydatne gadżety, które goście zabiorą ze sobą i będą używać na co dzień.

Gadżety reklamowe na spotkania firmowe powinny spełniać te same cechy, co materiały promocyjne na targi czy spotkania biznesowe. Muszą być przydatne, aby mogły być widoczne podczas użytkowania, a nie zalegać na dnie szafy. Miłym podarunkiem będą więc plecaki czy torby na lunch, a może scyzoryk czy kompas, które obdarowani pracownicy będą mogli zabrać ze sobą. Na przykład na wakacyjną wyprawę.

Atrakcje na spotkaniach firmowych

Podczas spotkań firmowych dobrze jest zadbać również o różne atrakcje, na przykład quizy i loterie dla wszystkich uczestników. Nagrodami w nich mogą być właśnie nasze firmowe gadżety (duże lub małe w zależności od stopnia wygranej).

Możemy także obdarować swoich współpracowników prezentami w formie przeżyć. Czy też warsztatami rozwijającymi ich pasje, wyjazdami survivalowymi czy tematycznymi pokazami, które cieszą się w ostatnim czasie ogromną popularnością.

Jakie korzyści dają gadżety firmowe dla pracowników?

Pozytywne skutki wręczania firmowych gadżetów działają w równym stopniu na naszych współpracowników. Oni także, jak każdy z nas, lubią dostawać prezenty. Takie upominki nie tylko sprawiają im przyjemność, ale mogą być także formą podziękowania i motywacji do dalszej pracy. Używając ich na co dzień, niosą w świat nasze logo. A także pozytywne idee i wartości, które wyznaje nasza firma.