Naukowcy biją na alarm! Ziemia - nasz wspólny dom - jest w niebezpieczeństwie. Aby ją ochronić, konieczne są zmiany. Dotychczasowe nawyki i przyzwyczajenia - nadmiernie konsumpcyjne podejście do życia oraz bezmyślne zużywanie i wyrzucanie przedmiotów z materiałów, które rozkładają się setki lat, to główne przyczyny obecnego stanu naszej planety. Ekologiczne gadżety reklamowe przegląd.

Lista jest oczywiście znacznie dłuższa, a z każdą kolejną pozycją włos jeży się na głowie coraz bardziej. Zamiast jednak rozkładać te dane na czynniki pierwsze, znacznie lepszym rozwiązaniem jest wprowadzenie w życie planu naprawczego.

Wyjdź naprzeciw zmieniającym się oczekiwaniom!

Aby uratować naszą planetę, musimy zacząć działać! Dotyczy to wszystkich dziedzin i aspektów naszego życia. Producenci przedmiotów codziennego użytku muszą zwrócić uwagę na konieczność wprowadzenia zmian. Dotyczy to również firm, które zajmują się tworzeniem gadżetów promocyjnych.

Klienci coraz częściej zwracają uwagę na to, jakimi produktami się otaczają. Świadomiej kupują i dokonują codziennych wyborów. Warto wyjść naprzeciw tym zmieniającym się oczekiwaniom i zacząć proponować swoim współpracownikom i kontrahentom gadżety reklamowe ekologiczne.

Dlaczego warto przestawić się na ekologiczne gadżety reklamowe?

Z pewnością wiele osób zada sobie pytanie, co taka zmiana może przynieść dla promocji firmy. Odpowiedź jest prosta, taka zmiana ma same pozytywy!

Już sam wybór ekologicznych gadżetów reklamowych daje jasny i wyraźny przekaz, który stwierdza, że nasza marka jest odpowiedzialna i świadoma konieczności wprowadzenia zmian dla dobra naszej planety! Obecność logo na tego typu produktach daje jednoznacznie do zrozumienia, że i my pragniemy włączyć się w nowy nurt troski o środowisko naturalne.

Wbrew pozorom zmiana gadżetów reklamowych na bardziej ekologiczne, nie jest wcale ani droższa, ani mniej dostępna. Wręcz przeciwnie, akcesoria promocyjne wykonane z bezpiecznych dla środowiska materiałów mogą okazać się atrakcyjniejsze cenowo, a każdy niemal produkt ma swój eko odpowiednik. Sprawa jest więc prosta, warto zmienić swoje nawyki i zacząć obdarowywać swoich klientów i kontrahentów ekologicznymi gadżetami.

Jakie powinny być ekologiczne gadżety reklamowe?

Za głównego sprawcę zanieczyszczenia naszej planety uważa się plastik oraz wszelkiego rodzaju tworzywa sztuczne. Lista przewinień jest długa, wystarczy jednak powiedzieć, że jest to materiał, który rozkłada się setki lat i wręcz szkodzi naszemu zdrowiu. Na szczęście, choć jeszcze do niedawna był on wszechobecny, istnieje dla niego bardzo wiele bezpiecznych alternatyw.

Ekologiczne gadżety reklamowe to takie, które zostały wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno, papier lub bawełna. Eko są również te produkty, które powstały z przetworzonych elementów, na przykład ponownie wykorzystanego plastiku.

Rynek gadżetów reklamowych szczęśliwie otwiera się na nowe i dzięki temu mamy ogromny wybór możliwości, które są nie tylko funkcjonalne, ale także bardzo oryginalne i designerskie, ponieważ bycie eko staje się obecnie coraz bardziej trendy!

Torba materiałowa - królowa wśród gadżetów

Na każdym kroku, w mediach, prasie oraz Internecie znajdujemy apele, wołające o ograniczenie plastiku w naszym życiu. Choć jest go w naszym życiu pełno, największą szkodę zdają się wyrządzać foliowe torby, które jeszcze do niedawna rozdawano nam w sklepach w ilościach niemal hurtowych. Tymczasem stosowana jeszcze przez nasze babcie materiałowa torba stanowi świetną alternatywę, tym lepszą, że wielorazową.

Jest to doskonały produkt, który może być niezastąpionym nośnikiem reklamy naszej firmy. Duża powierzchnia nadruku stwarza nieograniczone możliwości, a co więcej, jest trwała i mobilna, ponieważ nasi klienci mogą do niej chować codzienne zakupy albo podręczne przedmioty, które będą im potrzebne w ciągu dnia.

Papier - materiał, który nigdy nie wychodzi z mody

Papier przeżywa ostatnio swój renesans. Choć był czas, że wszelkie notatki i ważne informacje umieszczaliśmy w komputerze czy smartfonie, nadal papier jest naszym doskonałym powiernikiem.

Wszelkie notesy, karteczki samoprzylepne, zestawy biurkowe z tektury wykonane z ekologicznego papieru (najlepiej z recyklingu) będą świetnymi gadżetami reklamowymi. Są bowiem nie tylko ekologiczne, ale także przydatne i estetyczne. Stylowe gadżety papiernicze mogą skutecznie reklamować naszą markę, niosąc jednocześnie przekaz, jak ważna jest troska o środowisko naturalne.

ekologiczne gadżety reklamowe

Bambus - materiał przyszłości?

Bambus to roślina znana od wieków, ale dopiero niedawno zaczęto ją u nas stosować jako materiał do produkcji naczyń oraz innych akcesoriów użytkowych. Świetnym pomysłem na eko gadżet mogą więc być na przykład lunchboxy wykonane z drewna bambusowego, który nie tylko są trwałe, ale również podlegają biodegradacji, dzięki czemu idealnie wpisują się nurt świadomego życia, w trosce o naszą planetę.

Gadżety reklamowe ekologiczne drewniane z odpowiedzialnych źródeł

Drewno to niezwykle szlachetny materiał, który sam w sobie stanowi wspaniałą ozdobę. Możemy wybierać spośród szerokiej gamy gadżetów reklamowych wykonanych z tego materiału.

Dużą popularnością cieszą się drewniane breloczki, a także pendrive’y, które świetnie sprawdzą się w roli przydatnych i doskonale prezentujących się ekologicznych gadżetów reklamowych.

Gadżety reklamowe z recyklingu - czy warto w nie inwestować?

Ważną kategorię gadżetów ekologicznych stanowią te wykonane z materiałów przetworzonych. Jest to doskonałe rozwiązanie, zgodne z trendem zero waste. Używane wcześniej przedmioty, kiedy jednemu użytkownikowi nie są dłużej potrzebne, mogą zostać wykorzystane ponownie, zyskując drugie życie.

Do procesu przetwarzania, można wykorzystać plastik, tworzywa sztuczne oraz papier i szkło. Wybierając gadżety reklamowe, warto zwrócić uwagę, czy zostały one wykonane z surowców przetworzonych. Takie działanie zaowocuje mniej zaśmieconą i zdrowszą planetą.

Czas na zmiany!

Bardziej świadome i ekologiczne podejście do życia to jedyna słuszna droga, aby uratować naszą planetę. Sztuczne materiały powinniśmy, możliwie w pełni, zastąpić naturalnymi albo pochodzącymi z recyklingu. Takie też powinniśmy wybierać produkty codziennego użytku, na przykład ekologiczne gadżety reklamowe.